İnsan Kaynakları
Tel: (0532) 308 2096

Gaz sancısı ve hıçkırık tutması

Gaz sancısı ve hıçkırık tutması

Gaz sancısı Bebeklerin yaklaşık yüzde 10-40’ında görülen gaz, ağlama nöbetleriyle ve özellikle öğleden sonra ve akşam saatlerinde olur. Emzirme ve beslenme sonrasında gaz oluşumunu engellemek için bebeğin gazının çıkartılması gerekir. Bunun için de; bebeğin mide hizasını omzunuza gelecek şekilde kendinize yaslayabilir ve sırtını hafif bir şekilde sıvazlayabilirsiniz. Bazı önlemler almak (yüz üstü yatırmak, masaj yapmak vb.) bebeği rahatlatabilir. Bunun yanı sıra bebekler için özel üretilmiş rezene, papatya gibi çaylar da kullanılabilir. Alınan tüm önlemlere rağmen başarılı olunamazsa gaz giderici damlalar denenebilir.
bebek-gaz-sancisi

Hıçkırık Yeni doğanlarda hıçkırık sık görülen bir durumdur. Bu, midenin gelişimi ve büyüklüğü ile alakalıdır. İlk 3 ay boyunca bebeklerde hıçkırık görülmeye devam edebilir. Bu normal bir davranıştır. Hıçkırığı kesmek için annenin bebeği emzirmesi yeterli olacaktır.

Bebeğim ve Biz Dergisi için tıklayın
Yorum yaz

iskur özel istihdam bürosu İşkur Sicil No : 620 İş kurumuna bağlı özel istihdam bürosu. 4904 Sayılı Türkiye İş kanunu gereğince iş arayanlardan menfaat sağlanması ve ücret alınması yasaktır.

Birinci Danışmanlık Adres

Merkez: Emniyet evleri mah. Yeniçeri sok. No:42/2 Gökyapı İş Merkezi 4. Levent / İstanbul
Gsm : (0532) 308 2096
Telefon: (0212) 284 0505
Website: http://birincidanismanlik.com
Email: info@birincidanismanlik.com